ATTITUDE Fragrance Free Baby Toys & Surface Cleaner, 800 ml

Gentle and natural toy cleaner

€ 7,99

(€ 9,99 / l, Price shown includes 20% VAT. - Excludes delivery costs )

Content: 800 ml

In stock

Delivery by Friday, 02 October if you order by Wednesday at 23:59.

Features & Advantages

  • Free from fragrances
  • Free from harmful chemicals
  • Hypoallergenic

Frequently bought together with Frosch Baby Dish Soap, 500 ml

ATTITUDE Fragrance Free Baby Toys & Surface Cleaner, 800 ml € 7,99 (€ 9,99 / l)
Frosch Baby Dish Soap, 500 ml € 4,09 (€ 8,18 / l)
Total price: € 12,08
Description

ATTITUDE’s Toy Cleaner is free from chemicals that could be harmful to children. It contains no fragrances, is hypoallergenic and can also be used on smooth surfaces.

Directions for use:

  • Turn the STOP nozzle.
  • Spray on and wipe off, then rinse thoroughly with water.
Item no.: XBO-AT-40169
Content: 800 ml
EAN: 626232401691
Manufacturer No.: 40169
Brands : ATTITUDE
Scent Notes: Fragrance neutral
Cleansing effect: Fights dirt
General Information: Avoid contact with eyes and rinse with plenty of water if necessary
Ingredients

< 5 % Nonionic surfactants, Caprylyl glucoside, Myristyl glucoside, Aqua (Water), Sodium Citrate, Sodium bicarbonate, Saponins

Legal information
Manufacturer: ATTITUDE, 231 rue Saint-Honoré, 75001, Paris, France, info@attitudeliving.com

Related products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Similar products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Customer Reviews

English reviews written for ATTITUDE Fragrance Free Baby Toys & Surface Cleaner