AVEO Grinning Cat Hand & Nail Cream, 60 ml

Smooth skin feel & care for hands & nails

New!

€ 0,99

(€ 16,50 / l, Price shown includes 20% VAT. - Excludes delivery costs )

Content: 60 ml

Only 5 items in stock

Delivery by Wednesday, 07 October if you order by Monday at 23:59.

Features & Advantages

  • For all skin types
  • With shea butter and a winter berry scent
  • Absorbs quickly and is microplastic-free

Frequently bought together with AVEO Cream-Oil Body Lotion , 200 ml

AVEO Grinning Cat Hand & Nail Cream, 60 ml € 0,99 (€ 16,50 / l)
AVEO Cream-Oil Body Lotion , 200 ml € 2,39 (€ 11,95 / l)
Total price: € 3,38
Description

AVEO Grinning Cat Hand & Nail Cream cares for stressed hands and nails and supports a well-cared-for appearance. Its formula with shea butter leaves the skin feeling supple and features a fragrance of pine needles and winter berries.

Key benefits at a glance:

  • Conditioning formula: Contains shea butter and is suitable for stressed hands and nails of all skin types.
  • Comfortable skin feel: The texture spreads easily, absorbs quickly and leaves no greasy film.
  • Without microplastics: Completely free from microplastics.

Item no.: MUE-8160642M-AV
Content: 60 ml
EAN: 2200300531374
Manufacturer No.: 8160642M-AV
Brands : AVEO
Skin Type: All Skin Types
Application: Massage gently into dry, clean hands. Repeat several times a day if necessary.
Legal guarantee & manufacturer details
Manufacturer: accentra GmbH & Co KG, Rudolf-Diesel-Straße 7, 91572, 91572 Bechhofen, Germany, shop.accentra.de

Related products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Similar products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Customer Reviews

English reviews written for AVEO Grinning Cat Hand & Nail Cream