AVEO Kids Blue Shape-Holding Bath Foam, 150 ml

Gentle cleansing & foamy bath fun

New!

€ 1,98 € 2,29 -14%

(€ 13,20 / l, Price shown includes 20% VAT. - Excludes delivery costs )

Content: 150 ml

Only 4 items in stock

Delivery by Wednesday, 07 October if you order by Monday at 23:59.

Features & Advantages

  • For children
  • With a fruity scent
  • Gently cleanses & makes bath time fun

Frequently bought together with Penaten baby Face & Body Care Cream , 100 ml

AVEO Kids Blue Shape-Holding Bath Foam, 150 ml € 1,98 (€ 13,20 / l)
Penaten baby Face & Body Care Cream , 100 ml € 3,95 (€ 39,50 / l)
Total price: € 5,93
Description

AVEO Kids Blue Mouldable Bath Foam is a shape-retaining bath foam for children that gently cleanses the skin. Its fruity fragrance makes for a foamy and enjoyable bath.

Key benefits at a glance:

  • Specially for children: Shape-retaining bath foam for foamy bath-time fun.
  • Fruity fragrance: Leaves a pleasant scent while bathing.
  • Gentle cleansing: Gently cleanses the skin.

Item no.: MUE-101203
Content: 150 ml
EAN: 2200307986634
Manufacturer No.: 101203
Brands : AVEO
Skin Type: All Skin Types, Normal Skin
Application: Pour a small amount of the product into the running bath water and enjoy.
Legal guarantee & manufacturer details
Manufacturer: JoCos GmbH, Prinz-Ludwig-Straße 17, 93055, Regensburg, Germany, jocosregensburg.de

Similar products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Customer Reviews

English reviews written for AVEO Kids Blue Shape-Holding Bath Foam

Related products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder