AVEO Miss Magnolia Shower Foam, 200 ml

Gentle cleansing & well-cared-for skin feel

New!

€ 2,19

(€ 10,95 / l, Price shown includes 20% VAT. - Excludes delivery costs )

Content: 200 ml

Only 4 items in stock

Delivery by Saturday, 03 October if you order by Thursday at 23:59.

Features & Advantages

  • For all skin types
  • Floral magnolia fragrance & glycerine
  • Rich and creamy lather

Frequently bought together with AVEO Good Mood Shower Gel , 200 ml

AVEO Miss Magnolia Shower Foam, 200 ml € 2,19 (€ 10,95 / l)
AVEO Good Mood Shower Gel , 200 ml € 2,29 (€ 11,45 / l)
Total price: € 4,48
Description

AVEO Miss Magnolia Shower Foam is suitable for all skin types and gently cleanses the skin as part of daily body care. Its delicate texture transforms into a rich, creamy foam and leaves the skin feeling clean and fresh.

Key benefits at a glance:

  • For all skin types: Suitable for the needs of every skin type.
  • Gentle cleansing: Gently removes impurities from the skin.
  • Rich foam: The delicate texture forms a creamy foam on application that spreads effortlessly.
  • With glycerine: Leaves the skin feeling thoroughly cared for.
  • Floral fragrance: Leaves a pleasant magnolia scent.

Item no.: MUE-101194
Content: 200 ml
EAN: 2200311325726
Manufacturer No.: 101194
Brands : AVEO
Skin Type: All Skin Types
Application: Rub the lotion in the palms of your hands and let it lather. Then apply to damp skin and rinse off thoroughly.
Legal information
Manufacturer: JoCos GmbH, Prinz-Ludwig-Straße 17, 93055, Regensburg, Germany, jocosregensburg.de

Similar products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Customer Reviews

English reviews written for AVEO Miss Magnolia Shower Foam

Related products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder