AVEO Tropical Flower Water Spray, 150 ml

Invigorating cooling & freshness for face & body

New!

€ 1,69

(€ 11,27 / l, Price shown includes 20% VAT. - Excludes delivery costs )

Content: 150 ml

Only 4 items in stock

Delivery by Saturday, 03 October if you order by Thursday at 23:59.

Features & Advantages

  • For all skin types
  • Tropical-fruity scent
  • Cools & sets makeup

Frequently bought together with AVEO Cream-Oil Body Lotion , 200 ml

AVEO Tropical Flower Water Spray, 150 ml € 1,69 (€ 11,27 / l)
AVEO Cream-Oil Body Lotion , 200 ml € 2,39 (€ 11,95 / l)
Total price: € 4,08
Description

AVEO Tropical Flower Water Spray is an invigorating face and body spray that provides a refreshing cooling effect. It is suitable for all skin types and features a fragrance of tropical flowers and exotic fruits.

Key benefits at a glance:

  • For face & body: Suitable for all skin types and versatile in use.
  • Pleasant cooling effect: Invigorating body spray that leaves a refreshing sensation.
  • Exotic fragrance: Leaves a delicate scent of tropical flowers and exotic fruits.
  • Make-up setting: Can also be applied over make-up to help set it.

Item no.: MUE-VK52393
Content: 150 ml
EAN: 2200304793334
Manufacturer No.: VK52393
Brands : AVEO
Skin Type: All Skin Types
Legal information
Manufacturer: Vema GmbH & Co. KG, Portnerstraße 84, 86356, Neusäß, Germany, vema.net

Similar products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Customer Reviews

English reviews written for AVEO Tropical Flower Water Spray

Related products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder