BODY&SOUL Slow Down Intensive Hand Cream, 50 ml

Rich care for supple hands & nails

New!

€ 2,09

(€ 41,80 / l, Price shown includes 20% VAT. - Excludes delivery costs )

Content: 50 ml

Only 7 items in stock

Delivery by Friday, 02 October if you order by Wednesday at 23:59.

Features & Advantages

  • For all skin types
  • A sweet, floral scent of peony & vanilla
  • Absorbs quickly & isn't greasy

Frequently bought together with NIVEA Q10 Firming + Vitamin C Body Lotion 2, 250 ml

BODY&SOUL Slow Down Intensive Hand Cream, 50 ml € 2,09 (€ 41,80 / l)
NIVEA Q10 Firming + Vitamin C Body Lotion 2, 250 ml € 6,59 (€ 26,36 / l)
Total price: € 8,68
Description

The Slow Down Intensive Hand Cream by BODY&SOUL provides rich care for the hands and nails of all skin types. It leaves the skin feeling soft and looking well cared for.

All highlights at a glance:

  • Rich formula: Contains 15% glycerine, 4% shea butter extract and allantoin.
  • Pleasant texture: Spreads easily, absorbs quickly and leaves no greasy film.
  • Floral-sweet fragrance: Features a peony and vanilla scent.
  • Versatile care: Suitable for caring for hands and nails.

Item no.: MUE-107735
Content: 50 ml
EAN: 2200306611032
Manufacturer No.: 107735
Brands : BODY&SOUL
Skin Type: All Skin Types
Application: Massage gently into dry, clean hands. Repeat several times a day if necessary.

Similar products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Customer Reviews

English reviews written for BODY&SOUL Slow Down Intensive Hand Cream

Related products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder