Terra Naturi COLOR & SHINE Shampoo, 200 ml

Gentle hair cleansing for added shine & smoothness

New!

€ 2,29

(€ 11,45 / l, Price shown includes 20% VAT. - Excludes delivery costs )

Content: 200 ml

Only 4 items in stock

Delivery by Tuesday, 06 October if you order by Sunday at 23:59.

Features & Advantages

  • For colored & dull hair
  • With organic pomegranate & organic argan oil
  • Adds shine & free of silicones

Frequently bought together with Bali Care BALI CURLS Moisturising Conditioner, 250 ml

Terra Naturi COLOR & SHINE Shampoo, 200 ml € 2,29 (€ 11,45 / l)
Bali Care BALI CURLS Moisturising Conditioner, 250 ml € 13,99 (€ 55,96 / l)
Total price: € 16,28
Description

The COLOR & SHINE Shampoo from Terra Naturi gently yet thoroughly cleanses coloured, dull and brittle hair. The formula gives your hair a well-cared-for appearance and shine.

All highlights at a glance:

  • For stressed hair: Specially tailored to the needs of coloured, dull and brittle hair.
  • Nourishing formula: Formula with organic pomegranate extract and organic argan oil.
  • Smoothing effect: The hair structure appears smoother for a supple feel.
  • Silicone-free & vegan: The formula contains no silicones and is vegan.
  • Easy to use: Distributes easily through the hair and rinses out effortlessly.

Item no.: MUE-600-90-0004-NEU
Content: 200 ml
EAN: 2200308935594
Manufacturer No.: 600-90-0004 NEU
Brands : Terra Naturi
Hair Types : Brittle hair, Colour-treated hair , For all hair types
Application: Massage shampoo into damp hair down to the ends and then rinse thoroughly.
Legal guarantee & manufacturer details
Manufacturer: dreibio GmbH, Waldenserstraße 2-4, 10551, Berlin, Germany, www.dreibio.de

Similar products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Customer Reviews

English reviews written for Terra Naturi COLOR & SHINE Shampoo

Related products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder