Terra Naturi Espresso Yourself Hand Cream, 50 ml

Rich care & protection against dryness

New!

€ 2,99

(€ 59,80 / l, Price shown includes 20% VAT. - Excludes delivery costs )

Content: 50 ml

Only 5 items in stock

Delivery by Wednesday, 07 October if you order by Monday at 23:59.

Features & Advantages

  • For stressed skin
  • With organic caffeine & organic cocoa butter
  • Moisturizing & protection against dryness

Frequently bought together with Terra Naturi SMOOTH Cream Oil Lotion, 200 ml

Terra Naturi Espresso Yourself Hand Cream, 50 ml € 2,99 (€ 59,80 / l)
Terra Naturi SMOOTH Cream Oil Lotion, 200 ml € 3,39 (€ 16,95 / l)
Total price: € 6,38
Description

The Espresso Yourself Hand Cream from Terra Naturi is a rich hand cream for stressed skin. The formula moisturises your hands and protects them from drying out.

All highlights at a glance:

  • Care complex: Contains organic caffeine and organic cocoa butter.
  • Intensive moisture: Provides the hands with moisture.
  • Protection from dryness: Reliably protects stressed skin from drying out.

Item no.: MUE-6373300
Content: 50 ml
EAN: 2200311198320
Manufacturer No.: 6373300
Brands : Terra Naturi
Skin Type: All Skin Types
Application: Massage gently into dry, clean hands. Repeat several times a day if necessary.
Legal guarantee & manufacturer details
Manufacturer: LOGOCOS Naturkosmetik GmbH & Co. KG, Zur Kräuterwiese 2, 31020, Salzhemmendorf, Germany, www.logocos.de

Similar products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Customer Reviews

English reviews written for Terra Naturi Espresso Yourself Hand Cream

Related products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder