Terra Naturi HYDRO & REPAIR Conditioner Organic Coconut Oil & Organic Aloe Vera, 50 ml

Smooth hair feel & a well-groomed appearance

New!

€ 0,99

(€ 19,80 / l, Price shown includes 20% VAT. - Excludes delivery costs )

Content: 50 ml

In stock from October 19

Why is it taking longer?

Why is it taking longer? This item is currently not in stock, but will be back soon. You can still order now - the item will be shipped to you as soon as it is back in stock. Close this note

Delivery estimated by Tuesday, 20 October

Features & Advantages

  • For dry & damaged hair
  • With organic coconut oil & organic aloe vera
  • Silicone-free & vegan formula

Frequently bought together with Natura Siberica Oblepikha Shampoo Nutrition and Repair, 400 ml

Terra Naturi HYDRO & REPAIR Conditioner Organic Coconut Oil & Organic Aloe Vera, 50 ml € 0,99 (€ 19,80 / l)
Natura Siberica Oblepikha Shampoo Nutrition and Repair, 400 ml € 9,49 (€ 23,73 / l)
Total price: € 10,48
Description

The HYDRO & REPAIR Conditioner with Organic Coconut Oil & Organic Aloe Vera from Terra Naturi is a care product for dry and stressed hair. It leaves the hair feeling smooth and looking well cared for.

All highlights at a glance:

  • For dry hair: Ideally tailored to the needs of dry and stressed hair.
  • Nourishing formula: Contains organic coconut oil, organic aloe vera and a complex based on polysaccharide building blocks.
  • Without silicones: Offers a vegan, silicone-free formula for the hair.

Item no.: MUE-600-90-0015
Content: 50 ml
EAN: 2200306611278
Manufacturer No.: 600-90-0015
Brands : Terra Naturi
Hair Types : Damaged hair, Dry hair
Application: Work evenly into damp hair, leave on for a short time and rinse out thoroughly.
Legal guarantee & manufacturer details
Manufacturer: dreibio GmbH, Waldenserstraße 2-4, 10551, Berlin, Germany, www.dreibio.de

Similar products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Customer Reviews

English reviews written for Terra Naturi HYDRO & REPAIR Conditioner Organic Coconut Oil & Organic Aloe Vera

Related products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder