Terra Naturi HYDRO & REPAIR Hair Treatment, 150 ml

Intensive care & strengthened structure for smooth hair

€ 2,47 € 2,79 -11%

(€ 16,47 / l, Price shown includes 20% VAT. - Excludes delivery costs )

Content: 150 ml

Only 4 items in stock

Delivery by Wednesday, 07 October if you order by Monday at 23:59.

Features & Advantages

  • For dry and damaged hair
  • With organic coconut oil and organic aloe vera
  • Nourishes and makes hair easier to comb

Frequently bought together with Natura Siberica Hair Evolution Natural Shampoo Be Curl, 245 ml

Terra Naturi HYDRO & REPAIR Hair Treatment, 150 ml € 2,47 (€ 16,47 / l)
Natura Siberica Hair Evolution Natural Shampoo Be Curl, 245 ml € 5,66 (€ 23,10 / l)
Total price: € 8,13
Description

The HYDRO & REPAIR Hair Treatment from Terra Naturi was specially developed for dry and stressed hair. It provides intensive care and strengthens the hair structure for a smooth result.

All highlights at a glance:

  • For stressed hair: Specially tailored to the needs of dry and damaged hair.
  • Nourishing formula: Contains organic coconut oil, organic aloe vera and rich oil components.
  • Improved feel: Supports combability and leaves the hair feeling smooth.
  • Strengthening care: Provides lasting support for the hair structure.

Item no.: MUE-HAARKURREPHYDRO
Content: 150 ml
EAN: 2200308938014
Manufacturer No.: HAARKURREPHYDRO
Brands : Terra Naturi
Hair Types : Brittle hair, For all hair types, Dry hair, Unruly hair
Application: Work the mask carefully into damp hair. After a few minutes of exposure, you can thoroughly wash out the mask.
Legal guarantee & manufacturer details
Manufacturer: dreibio GmbH, Waldenserstraße 2-4, 10551, Berlin, Germany, www.dreibio.de

Related products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Similar products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Customer Reviews

English reviews written for Terra Naturi HYDRO & REPAIR Hair Treatment