AVEO Barbie Hand Cream, 100 ml

Moisturising care & smooth skin

New!

€ 1,29

(€ 12,90 / l, Price shown includes 20% VAT. - Excludes delivery costs )

Content: 100 ml

Only 5 items in stock

Delivery by Wednesday, 07 October if you order by Monday at 23:59.

Features & Advantages

  • Intensive hand care
  • With shea butter and glycerin
  • Fruity-sweet scent

Frequently bought together with AVEO Cream-Oil Body Lotion , 200 ml

AVEO Barbie Hand Cream, 100 ml € 1,29 (€ 12,90 / l)
AVEO Cream-Oil Body Lotion , 200 ml € 2,39 (€ 11,95 / l)
Total price: € 3,68
Description

AVEO Barbie Hand Cream provides intensive care for the hands and leaves them feeling supple. A fruity, sweet fragrance gives the cream a pleasant touch.

Key benefits at a glance:

  • Fruity fragrance: Offers a fruity, sweet fragrance experience.
  • With glycerine: Provides the skin with moisture.
  • With shea butter: Helps care for the skin.
  • Supple skin: Keeps the hands feeling supple.

Item no.: MUE-110080000249
Content: 100 ml
EAN: 4053776012148
Manufacturer No.: 110080000249
Brands : AVEO
Skin Type: All Skin Types
Application: Massage gently into dry, clean hands. Repeat several times a day if necessary.
Legal guarantee & manufacturer details
Manufacturer: Duesberg medical GmbH, Thüringer Straße 20, 46286, Dorsten, Germany, www.duesberg-medical.de

Related products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Similar products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Customer Reviews

English reviews written for AVEO Barbie Hand Cream