AVEO HERBAL BATH Eucalyptus, 500 ml

Caring bath additive for a comfortable skin feel

New!

€ 1,21 € 1,39 -13%

(€ 2,42 / l, Price shown includes 20% VAT. - Excludes delivery costs )

Content: 500 ml

Only 4 items in stock

Delivery by Wednesday, 07 October if you order by Monday at 23:59.

Features & Advantages

  • For all skin types
  • With eucalyptus oil & a fresh scent
  • Formula free of microplastics

Frequently bought together with AVEO AQUA Water Spray , 150 ml

AVEO HERBAL BATH Eucalyptus, 500 ml € 1,21 (€ 2,42 / l)
AVEO AQUA Water Spray , 150 ml € 1,59 (€ 10,60 / l)
Total price: € 2,80
Description

AVEO Eucalyptus Herbal Bath is a bath additive for all skin types that leaves the skin feeling pleasantly cared for. The formula with eucalyptus oil releases a clear, fresh fragrance in warm water.

Key benefits at a glance:

  • For all skin types: Suitable for every skin type.
  • With eucalyptus oil: Contains a formula with eucalyptus oil.
  • Without microplastics: Made with a microplastic-free formula.
  • Fresh fragrance: Releases a clear, fresh scent in warm water.
  • Well-cared-for skin: Leaves the skin feeling pleasantly cared for.

Item no.: MUE-306181
Content: 500 ml
EAN: 2200274218028
Manufacturer No.: 306181
Brands : AVEO
Skin Type: All Skin Types
Legal guarantee & manufacturer details

Similar products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Customer Reviews

English reviews written for AVEO HERBAL BATH Eucalyptus

Related products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder