essence JUICY NAIL nail oil, 11 ml

Nourishing nail oil for a supple skin feel

New!

€ 3,49

(€ 317,27 / l, Price shown includes 20% VAT. - Excludes delivery costs )

Content: 11 ml

Only 5 items in stock

Delivery by Wednesday, 07 October if you order by Monday at 23:59.

Features & Advantages

  • For cuticles
  • Fruity peach scent
  • Roll-on applicator & absorbs quickly

Frequently bought together with essence Cuticle Remover Pen , 5 ml

essence JUICY NAIL nail oil, 11 ml € 3,49 (€ 317,27 / l)
essence Cuticle Remover Pen , 5 ml € 2,89 (€ 578,00 / l)
Total price: € 6,38
Description

The JUICY NAIL nail oil by essence is a nail care oil that leaves the cuticles feeling smooth and looking well cared for.

All highlights at a glance:

  • Nourishing formula: Contains almond oil, strawberry seed oil and blueberry seed oil.
  • Fruity aroma: Features a fruity peach scent.
  • Easy dispensing: The practical roll-on applicator allows easy application.
  • Fast absorbing: Offers a lightweight texture that absorbs quickly.

Item no.: MUE-951879
Content: 11 ml
EAN: 4059729518798
Manufacturer No.: 951879
Brands : essence
Legal guarantee & manufacturer details
Manufacturer: cosnova GmbH, Am Limespark 2, 65843, Sulzbach, Germany, cosnova.com/de

Related products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Similar products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Customer Reviews

English reviews written for essence JUICY NAIL nail oil