Terra Naturi Wonder Rose Shower Gel Organic Rose Extract & Organic Hyssop Extract, 250 ml

Gentle cleansing & a cared-for skin feel in the shower

€ 1,51 € 1,69 -11%

(€ 6,04 / l, Price shown includes 20% VAT. - Excludes delivery costs )

Content: 250 ml

Only 9 items in stock

Delivery by Wednesday, 07 October if you order by Monday at 23:59.

Features & Advantages

  • For all skin types
  • Organic rose & organic hyssop extract
  • Floral rose fragrance & vegan

Frequently bought together with Terra Naturi VOLUME Shampoo, 200 ml

Terra Naturi Wonder Rose Shower Gel Organic Rose Extract & Organic Hyssop Extract, 250 ml € 1,51 (€ 6,04 / l)
Terra Naturi VOLUME Shampoo, 200 ml € 2,02 (€ 10,10 / l)
Total price: € 3,53
Description

The Wonder Rose Shower Gel with Organic Rose Extract & Organic Hyssop Extract from Terra Naturi is a shower gel for all skin types that gently and thoroughly cleanses your skin. The formula with a floral rose fragrance leaves the skin feeling well cared for.

All highlights at a glance:

  • Thorough cleansing: Mild plant-based cleansing agents gently cleanse the skin.
  • Plant extract combination: Contains organic rose extract and organic hyssop extract.
  • Vegan formula: Made without synthetic fragrances, colours or preservatives.

Item no.: MUE-600-90-0034
Content: 250 ml
EAN: 2200305120924
Manufacturer No.: 600-90-0034
Brands : Terra Naturi
Skin Type: All Skin Types
Application: Rub the lotion in the palms of your hands and let it lather. Then apply to damp skin and rinse off thoroughly.
Legal guarantee & manufacturer details
Manufacturer: dreibio GmbH, Waldenserstraße 2-4, 10551, Berlin, Germany, www.dreibio.de

Similar products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Customer Reviews

English reviews written for Terra Naturi Wonder Rose Shower Gel Organic Rose Extract & Organic Hyssop Extract

Related products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder